Ha már megrendeltél nálunk egy webtárhelyet, és be is aktiváltuk, elkezdheted a munkát a weboldaladon. Külföldi domain esetén szinte azonnal működni fog a saját domained, viszont .hu domaineknél ez nem ilyen egyszerű, akár 1-3 napot is igénybe vehet az aktiválás.
Ilyen esetekre jó ez a leírás, mert most bemutatjuk hogyan tudod ideiglenesen elérni, leendő domain címed.
Van a Windows-os számítógépeken egy ún. hosts file (itt érhető el: c:/Windows/System32/drivers/etc/hosts). Ebben a fájlban be lehet állítani, hogy egy-egy domain név kiszolgálása milyen IP címről történjen meg.
1. Csinálj erről a fájlról egy másolatot bárhova, pl az asztalra.
2. Az asztalon lévő másolat utolsó sorába írd be ezt: webszerveripcíme domaincímed (tehát pl.: 127.0.0.1 localhost.hu) (A webszerver IP címét megkaptad a tárhely aktiválálásáról szóló emailben, a domain címed pedig nyilván tudod.)
3. Mentsd el, majd cseréld ki az eredeti fájlt erre a másolatra az eredeti helyén.
4. Most már eléred a leendő címed böngészőből.
5. Ha befejezted a munkát, az asztalon lévő fájlból töröld ki a beleírt sort, mentsd el és cseréld ki az eredeti fájlt erre a másolatra.
Linuxon a fájl az /etc/ mappában található, itt csak egyszerűen írjuk a fájl végére a webszerveripcíme domaincímed párost és mentsük el a fájlt. A munka befejeztével innen is törölni kell a most már felesleges sort.
etc/hosts szerkesztése OS X alatt
1. lépés
Nyisd meg a terminal-t (CMD+Space) majd beírod, hogy “terminal” és megnyitod amikor kijön a találat.
2. lépés
Írd be ezt a sort:
sudo /Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit /etc/hosts
majd üss egy Enter-t, amire kérni fogja az admin jelszavadat. Ezt írd be, majd megint Enter. A parancs gyakorlatilag annyit tesz, hogy megnyitja adminként az etc/hosts fájlt a TextEdit programban.
3. lépés
elvileg megjelent a TextEdit programban a hosts fájlod tartalma, most már tudod szerkeszteni.
4. lépés
Ha a fájlt elmentetted, a cache törléséhez írd be szintén a terminal-ba az alábbit és üss egy Enter-t.
sudo dscacheutil -flushcache